Představujeme novou vlnu 10 startupů

Představujeme novou vlnu 10 startupů

Vybrali jsme dalších deset inovativních firem, kterým zajistíme profesionální podporu a pomůžeme rozběhnout podnikání. Tentokrát se přihlásilo rekordních 82 zájemců. Mezi úspěšné účastníky akcelerátoru patří zejména firmy, které se zaměřují na usnadňování života pomocí moderních technologií a digitalizace.

Kvůli velkému zájmu o program jsme sestavili hned dvě hodnotící poroty. V nich kromě zástupců bankovní skupiny zasedl i Přemysl Rubeš, investor Presto Ventures, a Michal Bláha, podnikatel a zakladatel portálu Hlídač státu. Společně jsme během celého dne vybrali desítku inovativních projektů, které získají na pět měsíců poradenství a podporu.

„Rád se podílím na inovativních projektech a pokud nestojím u jejich zrodu přímo sám, těší mě pomáhat v rozjezdu ostatním. V porotě jsem měl příležitost vidět mnoho nadějných podnikatelů se spoustou energie. Věřím, že jim účast v akcelerátoru pomůže posunout podnikání správným směrem, rychleji a bez zbytečného zdržování a chyb,” říká Michal Bláha.

„Inovace jsou pro nás způsob, jak uspět v rychle měnícím se světě a nabídnout lidem ty nejlepší služby. Proto podporujeme startupy a pomáháme jim prosadit se na trhu. Spolupráce je přínosná i pro nás. Startupy nás inspirují a pomáhají nám zlepšit nabídku digitálních řešení pro naše zákazníky. Těším se na dalších deset zajímavých projektů,“ říká Michaela Lhotková, výkonná ředitelka pro platební řešení a inovace v ČSOB.

„Digitalizace je jasný trend. I letos se nám přihlásily startupy zaměřené na pokročilou práci s daty, objevují se ale i nová řešení, třeba poplatky za využívání softwaru podle spotřeby nebo řešení pojistných událostí pomocí umělé inteligence. Stále více startupů se zaměřuje na vzdělávání pomocí moderních technologií. Postupně se tak digitalizují i tradiční obory,”  dodává Zuzana Paulovics, lídr Start it @ČSOB.

Účastníci 6.kola:

3DK Technologies – nano-ochrana dotykových ploch proti virům a bakteriím

Lazy Fridays – hlídání mazlíčků, dětí a úklid domácnosti v 21. století

TreeBee – posedy jako forma úžasného kempování

Twigsee – digitalizace mateřských školek

Tangle – samostatná chytrá světla

InstaClaim.ai – revoluce v řešení pojistných událostí

Be Farmer Supporter – platforma na propojení malých farmářů se zákazníky

SalesFit – automatizace datových analýz pro růst menších firem

Paday – placení licencí software podle skutečného používání za jeden den

FlockLock – ušní známky pro hospodářská zvířata, které je chrání a nahradí elektrické ohradníky

 

Gratulujeme a těšíme se na nadcházejících pět měsíců!

Čím právě žijeme

Vybrali jsme deset nových účastníků do další vlny akcelerace. Porotci v rámci Pitch Day navrhli například startupy, které se zabývají digitálním sledováním zásob, zaměstnáváním…

Vybrali jsme deset nových účastníků do další vlny…

Až do 13. dubna přijímáme přihlášky do další vlny akcelerace. Stále máte tedy dost času se přihlásit. Jestli máte jakékoli otázky, nabízíme vám termíny…

Až do 13. dubna přijímáme přihlášky do další vlny…

Všechny články

akcelerační program pro tvůj start-up

Přihlas se do 12. 10. 2023

Přihlas projekt

Praktické tipy a rady