Jaký byl Start it v roce 2020?

Jaký byl Start it v roce 2020?

Nabízíme vám stručné ohlédnutí za rokem 2020 ve Start itu. Že to byl rok pro všechny výjimečný a plný změn a omezení, není potřeba zdůrazňovat.

V průběhu jarní akcelerace a sbírání přihlášek do dalšího kola, přišel lockdown a my jsme stáli před rozhodnutím, jestli další vlnu odložit a čekat nebo se pokusit přizpůsobit situaci a snažit se pomoct, jak to jen půjde. A protože pracujeme se startupy, naučili jsme se od nich, že je potřeba reagovat rychle a efektivně. ????

Vypsali jsme proto speciální Covid vlnu, kde jsme chtěli podpořit projekty, které jsou schopny fungovat, pomoci, a hlavně měli chuť se přizpůsobit ztíženým podmínkám v podnikání. Uspořádali jsme online Pitch day a přetransformovali program do online verze. Poskytli jsme 4 projektům podporu na míru, konzultace a mentory na dobu 3 měsíců. Boost Space, Confused, Vím o všem i Happenee toho využily naplno a vytěžily z akcelerátoru maximum.

V červnu, když to bylo již možné, jsme uspořádali závěrečné rozloučení s Covidovou i předchozí vlnou společně. Konečně jsme se s některými mohli potkat osobně. ????

V červenci jsme spustili regulérní akceleraci na 5 měsíců, ve které jsme tentokrát akcelerovali rekordních 10 startupů. Po zkušenostech z jara, jsme program přizpůsobili a využívali možnosti online více něž dříve. Šetřili jsme tak čas i startupům, které jsou mimopražské. Přesto si stojíme za tím, že osobní účast je příjemnější a přínosnější, vznikají tam vazby mezi lidmi, předávání zkušeností a rad. To je věc, kterou zatím na online setkáních neumíme tolik přinést.

Po čas roku jsme byli svědky spousty úspěchů, které navzdory celosvětové pandemii nebyli zanedbatelné. Mebsteru se podařilo představit svůj Exoskelet, a hlavně jej začít nabízet klientům. Mnoho našich startupů získalo investici, namátkou například Resistant AI, Commis, Dayswaps, Pointee, Vím o všem a další.

V závěru roku jsme poprvé představili veřejnosti nejlepší a nejzajímavější startupy od začátku spuštění programu Start it na online Demo day, při kterém jsme využili know how Happenee, jednoho z našich startupů. Diváci sami rozhodli o třech vítězích. Byly to Kváseczech, Happenee a Mebster.

Rok 2020 byl velmi intenzivní, a hlavně velmi poučný. Jsme hrdí, že jsme podpořili tolik projektů, ale hlavně na to, jakým způsobem se dokázaly poprat se situací, najít nové cesty a inovativní řešení.

Všechny startupy naleznete u nás na webu a záznam z Demo day zde.

Děkujeme všem, kteří nám pomáhali, mentorům, konzultantům, podporovatelům a startupům.

Těšíme se, jaké projekty nám přinese rok 2021.

 

Tým Start it @ČSOB

Čím právě žijeme

Vybrali jsme deset nových účastníků do další vlny akcelerace. Porotci v rámci Pitch Day navrhli například startupy, které se zabývají digitálním sledováním zásob, zaměstnáváním…

Vybrali jsme deset nových účastníků do další vlny…

Až do 13. dubna přijímáme přihlášky do další vlny akcelerace. Stále máte tedy dost času se přihlásit. Jestli máte jakékoli otázky, nabízíme vám termíny…

Až do 13. dubna přijímáme přihlášky do další vlny…

Všechny články

akcelerační program pro tvůj start-up

Přihlas se do 12. 10. 2023

Přihlas projekt

Praktické tipy a rady